תיק קלאץ’ משדרג כל הופעה שלך!

הרעיון לייצר תיקי קלאץ' מודרניים לאישה, נלקח דווקא מהיסטוריה ארוכת שנים של נשים חזקות שיודעות לעמוד על שלהן.

אורח החיים של הנשים לאחר מלחמת העולם הראשונה, השתנה לחלוטין. נשים שהיו עד היום, בעיקר בבית ועסוקות בגידול ילדיהן ומשפחתן, החלו פתאום להיות עצמאיות והחלו עובדות הן במפעלים ובתעשיה והן בעולמות של תוכן ורוח.

שינו מבורך זה, הוביל לשינוי מיידי  בבגדי הנשים, תוך שימת דגש רחב יותר על נוחות האישה והתאמתם לשגרת היום יום שלה.

בין אם זה המלמלות המוגזמות או השכבות המיותרות והמסרבלות שאינם מתאימים לחיי היומיום של אישה שיוצאת לעבודה, עצמאית ומשוחררת, פשוט נעלמו.

מי שמכיר את התקופה הקסומה של שנות ה20 בארצות הברית ובאירופה, יודע שמותגים ורעיונות שנוצרו בתקופה הזאת, שאבו השראה מעולמות תוכן משמעותיים ועמוקים.

זאת הייתה תקופה של התחדשות ויצירה, גם בעולם הקולנוע, האומנות והמוזיקה, נוצרו דברים מופלאים ורעיונות גדולים, שלא נראו מעולם.

 אנחנו יכולים לראות, יצרתיות יוצאת דופן, בכל התחומים שהחלה בתקופה הזאת, עולמות המוזיקה והאומנות וגם דעות ורעיונות  של שנות ה20 המאה הקודמת, משפיעים גם על חיינו כיום ובהמון תחומים.

המחסור שייצר קולקציות מופלאות

כמו שכולנו יודעים תיק הקלאץ' הוא אינו תיק לאחסון. זהו תיק קטן ומדויק שאמור להכיל את הדברים החשובים באמת שאישה שיוצאת לבילוי תזדקק להם.

הרעיון לתיק בגודל של ארנק מעט מוגדל, נוצר בעצם ממצב של מחסור בבדים וחומרי גלם, שהיו יקרים מאוד בתקופת מלחמת העולם הראשונה.

מחסור זה הוא שהביא אותנו לרעיון הקסום הזה, שנקרא עד היום תיק קלאץ', תיק קלאסי ומינימליסטי, שלא מצריך הרבה בד, אך עדיין משדר יוקרה.

כמו המון רעיונות גדולים שנוצרו מתוך החוסר המשמשים אותנו עד היום, האופנה המינימליסטית נשארה אתנו לאורך שנים רבות אף שמצב החוסר כבר לא קיים.

גם אנחנו, בחברת לה בורסה בבואינו לייצר קולקציה חדשה של תיקי קלאץ', עומדות לנגד עיננו אותן נשים חזקות ועוצמתיות והשינוי המדהים שהן חוללו במהלך השנים.

תיק קטן הצלחה ענקית

התיק שיצרו באותם שנים, שאמנם לא הכיל הרבה ולא היו לו ידיות נשיאה, תפס כאש בשדה קוצים. מפורסמות רבות הצטלמו ונראו בכל מיני מקומות עם תיקים כאלו.

ללכת עם תיק שאינו תיק פרקטי בעליל, ואינו תיק שנח ללכת איתו (בטוח שאם אין ידיות בתיק ממש לא נח לשאת אותו) הייתה בדיוק האמירה .

אני לא הולכת עם תיק שממלא את הצרכים שלי, אני הולכת עם תיק אופנתי שמשדר חופש ופאשן מושלם.

תיק הקלאץ' נעלם ויוצא מהאופנה

כוכבו של התיק הקלאסי והקומפקטי החל דועך עם כניסתה של תקופה אחרת בעולם, תקופת השפע הגדול שהגיע לארה"ב ולכל העולם.

הכל היה בזול ובגדול החל מבניני ענק וכלה ברשתות שמכרו מזון מוכן בשפע גדול.

גם התיקים שהזכירו את הצמצום שהיה נחלתם בזמן שאחרי המלחמה, נהפכו נדירים עד שנעלמו כליל.

המעצבים החלו לעצב תיקים גדולים ,עם  כיסים רבים, שהיו נוחים ופונקציונלים והם תפסו את מקומו של התיק הקטן והזוהר, שהיה קטן מהכיל.

כך חולפת לה תהילת עולם

רק בתחילת שנות ה2000 מעצב מעורר השראה בשם אלכסנדר מקווין, החזיר את הטרנד הקסום הזה לחיינו.

האמירה שהתיק שאני הולכת איתו, אינו תיק פונקציונלי שאוכל לסחוב את חפציי בנוחות, אלא כולו פאשו טהור, חזרה לחיים.

אט אט החלו כל בתי האופנה בעולם ללכת בעקבותיו, והטרנד הפך להיות נחלת הכל.

אלכסנדר היה מעצב  דגול, הוא זכה ארבע פעמים להיות מעצב השנה הבריטי, בשנים מועטות שבהן התעסק בעיצוב .

לקבלת קופון הנחה הזינו